Jak postupovat pokud chci zlepšit kvalitu hovorů, nebo posílit GSM signál a proč investoval malou finanční částku do měření GSM signálu.

Proč je potřeba nejprve změřit signál mobilních operátorů.

Nejprve si musíme říci, že pokud máme nedostatečný signál pro kvalitní komunikaci musíme udělat nejprve zkušební měření. Bez takového měření na požadovaném místě kde je potřeba posílit GSM signál nelze v žádném případě říci ani udělat nabídku na systém nebo na potřebný zesilovač. Musíme si také uvědomit, že takové měření není možné změřit na dálku a ani vypracovat. Ani sami operátoři nemohou vědět jaký je na daném místě signál. Dále je potřeba vědět další parametry typu, jaká je konstrukce budovy, opláštění, dispozice, požadavky zákazníka.

Jakmile je hotové měření a jsou zpracovaná všechna data i od zákazníka je teprve možné adekvátně říci a podat nabídku na celkový systém posílení GSM signálu.

Zakončit musíme také konstatováním, že jsou firmy, které nabízí takzvaný vzdálený monitoring (průzkum) terénu a nechají si za tuto službu zaplatit. Je to velmi znechucující jak někteří prodejci zneužívají nevědomosti jiných. Tento průzkum ve skutečnosti neřekne vůbec nic akorát zjistíte z dostupných informací na určitých webech jaké jsou v okolí BTS stanice a jakou technologii vysílají. Možná ještě zjistíte z mapy terén, ale tyto údaje vám neřeknou nic o dostupnosti signálu a ani podle toho není možné navrhnout zesilovač natož vypracovat nabídku.Všechny články
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (Další informace).