Většinou se zdržujeme komentářů k ostatním konkurenčním repeaterům (zesilovačům signálu) avšak v tomto případě musíme již reagovat.

Poslední dobou, cca od roku 2010, se objevují více na českém trhu různé formy a typy zesilovačů převážně z ČÍNY. Tyto zesilovače v žádném případě nemají potřebné parametry, které musí mít každý zesilovač na českém trhu. Tyto zesilovače poznáte podle podezřele nízké ceny a většinou menší velikosti. To, že mají prohlášení o shodě CE ještě neznamená, že jsou kvalitní nebo,  že tyto parametry splňují. Dále jsou některé CE certifikáty neplatné a jsou zfalšované.

 Není zesilovač jako zesilovač:

“není auto jako auto. Pokud máte 2 stejná auta na pohled neznamená to automaticky, že obě auta jsou stejná. Záleží také na motoru a podvozku. Nebo u jogurtu. 2 stejné kelímky od jogurtu neznamenají, že máte stejný obsah v obou kelímkách. Myšleno je tím, že pokud máte třeba stejný obal (šasi, auto, jogurt) zesilovače neznamená to, že je uvnitř stejně kvalitní elektronika a součástky jako u dražších zesilovačů. Každý zesilovač musí mít nastavení zisku, nebo útlumu! Pokud zesilovač nemá tuto funkci není schopen adekvátně správně pracovat a v dalším případě bude s největší pravděpodobností také rušit sítě operátorů! Jste tak vystaveni vysokým pokutám ze strany ČTÚ. Pokud máte štěstí a hned nerušíte operátora tak ještě neznamená, že vámi zakoupený a podomácku instalovaný zesilovač bude fungovat správně. Dále se vystavujete dalším rizikům jako je rozkmitání zesilovače nebo dostání se do vazby s anténami. Zesilovač musí mít ještě další funkce pro správný chod, ale ty nebudeme vzhledem ke konkurenčním výhodám uvádět.“

 Pokud vám bude kdokoliv z obchodníků tvrdit, že tato funkce není důležitá a, že se to dá vyřešit jinak, běžte o dům dál, protože v takovém případě tomu tento obchodník nerozumí. Vyvarujte se také montážním firmám nebo montérůmkteří dříve dělali něco jiného popřípadě DVBT antény a satelity. GSM problematika je úplně jiná a takové firmy i montéři zdaleka nevědí nic o šíření GSM signálu natož o problematice jako takové.

 Další velmi směšnou praktikou některých firem je vzdálený monitoring signálu a ještě navíc zpoplatněný. Toto se nám zdá už jako velká drzost a nestoudnost některých firem.

Uvědomme si, že i operátoři vám přesně nedokáží říci, jestli máte v daném místě takový nebo takový signál. Když chcete vědět, zdali je možné u vás na požadovaném místě posílit signál, je nutné vždy změřit GSM signál na daném místě kde požadujete posílení GSM. Až na základě takového měření je teprve operátor nebo renomovaná firma zabývající se problematikou GSM schopen říci,  kterou technologii je možné v daném místě posílit a dát i nabídku buď jen na zesilovač anebo na celkovou montáž. Vzdáleným monitoringem není možné adekvátně říct, že vám bude stačit takový nebo takový zesilovač.

Jiným bodem je samotné měření. Taktéž je někdy úsměvné s čím různí „rádoby obchodníci“ operují a nebo jak  měří GSM signál. Zdůrazňujeme, že využívat k měření aplikací v mobilních telefonech není věrohodné a tyto aplikace vám neřeknou potřebné informace, které potřebujete. Pokud nechcete naletět různým obchodníkům, prodejcům nebo jen posunovačům produktů ověřte si firmuVšechny články
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (Další informace).