Měření

Proč je potřeba nejprve změřit signál mobilních operátorů. 

Nejprve si musíme říci, že pokud máme nedostatečný signál pro kvalitní komunikaci musíme udělat v prvé řadě zkušební měření. Bez takového měření na požadovaném místě, kde je potřeba posílit GSM signál,  nelze v žádném případě ani udělat nabídku na systém nebo na potřebný zesilovač. Musíme si také uvědomit, že takové měření není možné změřit na dálku a ani  dálkově ho vypracovat. Ani sami operátoři nemohou vědět jaký je na daném místě signál. 

Je zapotřebí  rovněž  vědět další parametry typu, jaká je konstrukce budovy, opláštění, dispozice, v neposlední řadě i požadavky zákazníka.

Jakmile je  měření skončené a jsou zpracovaná všechna data včetně těch od zákazníka je teprve možné adekvátně říci a podat nabídku na celkový systém posílení GSM signálu.

Zakončit musíme také konstatováním, že jsou firmy, které nabízejí  takzvaný vzdálený monitoring (průzkum) terénu a dokonce  si nechají za tuto službu zaplatit. Je to velmi znechucující jak někteří prodejci zneužívají nevědomosti jiných. Tento průzkum ve skutečnosti neřekne vůbec nic. Zjistíte pouze z dostupných informací na určitých webech jaké jsou v okolí BTS stanice a jakou technologií vysílají. Možná ještě zjistíte z mapy terén, ale tyto údaje vám neřeknou nic o dostupnosti signálu a tudíž ani podle toho není možné navrhnout zesilovač natož vypracovat nabídku.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte (Další informace).